Seznam českých prezidentů

  • Tomáš Garrigue Masaryk (14. listopadu 1918 - 14. prosince 1935)
  • Edvard Beneš (18. prosince 1935 - 5. října 1938)
  • Emil Hácha (30. listopadu 1938 - 9. května 1945)
  • Jozef Tiso (26. října 1939 - 3. dubna 1945)
  • Edvard Beneš (21. července 1940 - 7. června 1948)
  • Klement Gottwald (14. června 1948 - 14. března 1953)
  • Antonín Zápotocký (21. března 1953 - 13. listopadu 1957)
  • Antonín Novotný (19. listopadu 1957 - 28. března 1968)
  • Ludvík Svoboda (30. března 1968 - 28. května 1975)
  • Gustáv Husák (29. května 1975 - 10. prosince 1989)
  • Václav Havel (29. prosince 1989 - 2. února 2003)
  • Václav Klaus (7. března 2003 - 7. března 2013)
  • Miloš Zeman (8. března 2013 - stále ve funkci)