Štilec (kemp a rybník)

Provozovatelem kempu Štilec u rybníku Štilec (v Jižních Čechách zhruba 5 kilometrů jižně od Českých Budějovic směrem na Kaplici nebo Český Krumlov) je necelá kilometr vzdálená obec Kamenný Újezd. Kemp je v provozu od května do září a nabízí místa pro karavany i ubytování v chatkách.

Na místě okolo rybníku je místo pro 120 stanů nebo karavanů. Kromě toho je v kempu ještě 38 dřevěných chatek, z toho 9 pětilůžkových, 10 čtyřlůžkových, 10 třílůžkových a 7 dvoulůžkových.

Chatky
Pohled z pláže
Záchody a sprchy
Chatky

Pěti a čtyřlůžkové chaty mají ve vybavení kuchyňský kout včetně nádobí, přívod studené vody, lednici, dvouplotýnkový vařič, stůl, židle, místnost se dvěma lůžky a vedle ložnici s dalšími místy ke spaní. Postele jsou včetně vybavení a v chatě je záchod, ubytovaní tedy nemusí používat společné sociální zařízení kromě sprch, kde teče teplá voda.

V třílůžkové chatě je malý kuchyňský kout s nádobím, lednicí a dvouplotýnkovým el. vařičem, obytná místnost se 3 lůžky včetně povlečení, stůl a židle. Do těchto menších chat není zavedena voda, na druhou stranu k umývárně a WC to je blíž, než od větších chat.

Dvoulůžkové chaty jsou potom vybaveny pouze jednou palandou s povlečením. Jde tedy o velmi jednoduché ubytování za zhruba 250 Kč na noc (dle aktuálního ceníku).

Zvláštnost kempu tvoří ještě jedna nadstandardně vybavená chata s číslem 3. Je pro 4 osoby a do vybavení patří kuchyňský kout včetně nádobí, tekoucí teplá voda, mikrovlnná trouba, varná konvice, lednice a dvouplotýnkový el. vařič.

Co se týče karavanů, ty mají k dispozici elektrické přípojky a společně s lidmi ve stanech společnou kuchyňku a samozřejmě sociální zařízení.

Chatka ze sudu

Zajímavá a unikátní je chatka v podobě sudu, kterou dodala sudárna fungující v Hluboké nad Vltavou, nyní již neexistující podnik. Kemp využívá tuto chatku jako dětský koutek, jsou v ní uloženy společenské hry a další náčiní pro děti.

Chatka ze sudu

Minigolf Štilec

Ke specialitám kempu patří také restaurace s jednoduchým minigolfem.

Minigolf na Štilci