Černá v Pošumaví

Travnatá pláž

Obec Černá v Pošumaví (německy Schwarzbach) se nachází na levém břehu přehrady Lipno a je kromě svých památek (Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, Socha svatého Jana Nepomuckého) zajímavá jako turistická destinace.

Návštěvník zde najde směrem na Horní Planou u hlavní silnice na odbočce těsně před mostem volně přístupnou travnatou a částečně i písečnou pláž s několika kempy, kde je možné ubytování i v chatkách. Pláž se táhne od prvního z kempů (Beach Veranda Oáza, levné chatky bez elektřiny) a 75 metrů dlouhého tobogánu, který je pro ubytované hosty zdarma, k hotelu Racek a přináležejícím chatkám (Racek má dva druhy chatek, starší a novější) až do kempu Jestřábí I (autokemp nabízí také ubytování v Sunny Apartmánu, Bungalovu, Rybářské chatě s terasou a 4star View – bytě pro náročné klienty).

Další zajimavosti

Kousek nad hotelem Racek je letní kino a ještě blíž celoročně volně přístupný ZOOkoutek kde se mohou návštěvníci zdarma podívat na prasata, kozy, osla, lamu, králíky a další zvířata.

Mezi hotelem Racek a kempem Beach Veranda Oáza je potom Lanové centrum Adventure Park, kde mohou návštěvníci zdolat 27 lanových překážek na trase dlouhé 260 metrů.

Tobogán
Chatky
Nové chatky
Starší chatky
Hotel Racek
Písečná pláž