PRIOR

PRIOR v Českých Budějovicích

Prior je značka obchodních domů budovaných hlavně v sedmdesátých letech minulého století za tehdejší ČSSR. Dnes jde o řetězce obchodních domů se stejným názvem.

Počátky Prioru můžeme najít už ve dvacátých letech minulého století, kdy se začalo investovat právě do obchodu a maloobchodního prodeje. Další rozvoj nastal v padesátých a šedesátých letech a v roce 1965 vznikl podnik Obchodní domy Bratislava, samotná značka PRIOR následovala v roce 1969.

Prodejny jsou často umístěny v centrech velkých měst a jsou rozděleny na oddělení podle sortimentu. Po listopadu v roce 1989 se jednotlivé obchodní domy privatizovaly.

Společnost PRIOR ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. provozuje 17 obchodních domů a sídlí na adresa Lannova tř. 22 v Českých Budějovicích. Vznikla 3. 8. 2005. Stoprocentním vlastníkem PRIOR ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. je LE CYGNE SPORTIF GROUPE a.s. se sídlem v Praze.

Některá oddělení PRIOR ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. provozuje přímo zmíněná společnost, ale ve svých obchodních domech pronajímá také prostory dalším firmám.

PRIOR, obchodní domy, a.s. sídlí v Prostějově a provozuje 6 obchodních domů v Prostějově, Krnově, Přerově, Kroměříži, Zlíně a Teplicích. Tato firma vlastní prodejní činnost neprovozuje.