FAB

Cylindrická vložka FAB

ASSA ABLOY Czech & Slovakia s. r. o.
Strojnická 633
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Historie FAB

Historie společnosti FAB navazuje na výrobní a obchodní tradice společnosti Továrna na železné zboží Fáborský - Šeda s. s r.o. Rychnov nad Kněžnou založené dne 9. 10. 1911 Aloisem Fáborským A Františkem Šedou.

Původním předmětem podnikání byla výroba prodej železného zboží všeho druhu, ale již od počátku své existence se firma zabývala výrobou zámků včetně kování. Ve 30. letech se začala v zahraničí vyrábět bezpečnostní cylindrická vložka založená na principu staroegyptského uzavírání. Firma FAB pak s tímto produktem získala přední pozici na našem trhu.

Současnost

Vlastníkem značky FAB je v současnosti společnost ASSA ABLOY, přední světový výrobce a dodavatel komplexního řešení uzamykacích dveřních systémů. Společnost ASSA ABLOY vznikla před více než 15 lety ze zhruba sto padesáti akvizic různých společností v rámci celého světa. FAB se stal členem této globální skupiny v roce 1997.

Výrobní závod v Rychnově nad Kněžnou vyrábí cylindrické vložky, visací zámky, přídavné, nábytkové a průmyslové zámky, klíče včetně polotovarů, bezpečnostní závory a systémy generálního a hlavního klíče (SGHK).